“Wahoo” iesaka – kas ir svarīgi, izvēloties velotrenažieri?

Velotrenažieri – ideāla izvēle visiem, kas vēlas izlavierēt starp mērķi uzturēt labu fizisko formu un sarežģīto mūsdienu dzīvesveidu. Ikviens velobraucējs zina, ka pat dažu dienu pauze atstāj ietekmi uz fizisko formu. Velotrenažieri ļauj trenēties pat tad, kad aiz loga līst; snieg vai valda tveice; kad tuvumā nav labu veloceliņu; kad paliekat mājās pieskatīt mazus bērnus, kad treniņam ir laiks tikai vēlu vakarā; kad vairs negribas ripināties pa pilsētu. Jebkurā diennakts laikā, jebkādos laikapstākļos, jebkādos apstākļos – tāds varētu būt velotrenažieru mīļotāju sauklis.

2009. gadā Atlantā, Džordžijas štatā, Čipa Hokinsanodibinātā kompānija “Wahoo” ir velotrenažieru inovāciju līdere izturības sporta industrijā, kas pastāvīgi pilnveido pašu radītās ierīces un meklē veidus, kā apvienot sportu un veselību. Kompānijas dibinātājam, kurš līdz trīsdesmit gadu vecumam teju vispār nesportoja, pirms gandrīz piecpadsmit gadiem radās interese par sporta aktivitātēm, un viņš saprata, ka tirgū nav risinājumu, kas ļautu ne tikai efektīvi sportot mājās, bet arī sekot līdzi savam veselības stāvoklim. Šodien “Wahoo” ir vesela risinājumu ekosistēma, par kuru rūpējas speciālistu, kas tai ir veltījušies, komanda. “Wahoo sports science” (angl. sporta zinātne) ideja, ko tie attīsta, ir ļāvusi palūkoties uz treniņiem mājās holistiski un radīt risinājumu shēmu, kura ļauj trenēties, fiksēt veselības rādītājus, vērot sasniegumus, komunicēt un dalīties. “Ikvienā no mums izaudzināt labāku sportistu” – ar šādu misiju “Wahoo” īsteno savu galveno mērķi – padarīt sportu pieejamu un maksimāli patīkamu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.

Latvijas tirgū prezentējot savus jaunos produktus – trenažieri “KICKR MOVE” un viedo velosipēdu “KICKR BIKESHIFT” –, “Wahoo” eksperti dod padomus, kā neapjukt velotrenažieru pasaulē. Pēdējo dažu gadu laikā tirgus ir krietni pilnveidojies – šodien jau varam runāt par velotrenažieriem, kas ir savienoti ar virtuālo realitāti, par pretestību, kas pati mainās atkarībā no iestatītā maršruta, un sasniegumu rādītāju fiksēšanu reāllaikā. “Wahoo” ir radījis instrumentus, kas ļauj pilnībā iekļauties virtuālā velosporta īstenībā, simulēt braukšanu kalnup un lejup, kā arī ar iebūvētiem sensoriem ik sekundi sekot līdzi personīgajiem datiem.

Faktori, kas ir svarīgi, izvēloties velotrenažieri

Taču atgriezīsimies uz sākumu – ar ko sākt, gribot izvēlēties velotrenažieri? Lūk, svarīgākie faktori, kas būtu jāņem vērā:

  • Reālas ripošanas sajūta. Vai, trenējoties mājās, vēlaties justies tā, it kā brauktu pa īstu ceļu? Iesakām izvēlēties velotrenažierus, kuri simulē reālus braukšanas apstākļus un ļauj sajust reljefu (braukšanu kalnā / no kalna) – tā nejutīsiet lielu atšķirību starp treniņiem ārā un mājās / zālē.
  • Regulējama pretestība. Ņemiet vērā to, kas personīgi svarīgs, braucot ar velosipēdu – varbūt mīlat braukt pa gludu ceļu un neplānojat imitēt sarežģītu reljefu? Bet varbūt gluži pretēji – vēlaties braukt kalnup? Tādā gadījumā jums ir svarīgi ātri un vienkārši maināmi pretestības parametri. Pievērsiet uzmanību tam, cik ērta ir trenažiera pretestības regulēšana.
  • Troksnis. Velotrenažiera radītais troksnis – ļoti svarīgs faktors, ja nedzīvojat viens, jums ir mazi bērni / esat jutīgs pret skaņām. Neaizmirstiet, ka velotreniņi parasti nav īsi, tāpēc, izmēģinājuši vēlamo trenažieri, pamēģiniet iztēloties, kā tā radītā skaņa uz jums iedarbosies pēc stundu ilgas braukšanas. Šodien jau ir trenažieri, par kuriem mēdz jokot: “Darbojas tik klusu, ka var izmantot bibliotēkas lasītavā.”
  • Salāgojamība. Mūsdienās mūsu mobilie tālruņi ir savienoti teju ar visu – mūsu automobiļiem, mūsu bankas kontiem, bērnu tālruņiem, apkures katliem un pat kafijas aparātiem. Tālrunī ir ļoti ērti sekot līdzi ne tikai darba plāniem, bet arī treniņu grafikiem, atzīmēt, kā sokas ar sportisko mērķu sasniegšanu. Tāpēc iespēja sasaistīt velotrenažieri ar viedtālruni ir kļuvusi ļoti svarīga. “Wahoo” viedie trenažieri krietni paplašina velotrenažiera iespējas. Piemēram, tie var piefiksēt jūsu iemīļoto braukšanas maršrutu un, to saglabājot, radīt analoģisku braukšanas trasi mājās. Tāpēc, izvēloties ierīci, neatmetiet ar roku tehnoloģiskajiem raksturlielumiem – tie var piedāvāt iedvesmojošas pieredzes sportošanai mājās.
  • Pieredzes kvalitāte. Jāatzīst, ka ilga braukšana mājas apstākļos ilgtermiņā var kļūt pārlieku monotona un garlaicīga. Lūk, kāpēc nozīmīgs kļūst vēl viens elements – velotrenažiera ražotāja skatījums uz kopienu. “Wahoo” “KICKR” trenažieri – lielisks kopienas sporta paraugs – iespēja virtuāli dibināt sakarus un braukt kopā ar citiem kopienas locekļiem var būt būtisks faktors, kas nosaka, vai velotrenažieri izmantosiet vien retu reizi, vai – kopienas draugu pamudināts – regulāri, lai neatpaliktu. Nav noslēpums, ka domubiedru atbalsts ir viens no svarīgiem faktoriem, kas ietekmē cilvēka lēmumu sportot ilgāku laiku. Tāpēc pirms iegādājaties velotrenažieri, pārliecinieties, vai braukt ar to būs ne tikai lietderīgi, bet arī aizraujoši.
  • Vienkārša stiprināšana. Ja vienkārša ierīces lietošana ir jūsu prioritāte, pievērsiet uzmanību velotrenažiera mehānisma komplicētībai / ērtai lietošanai. Atsevišķi trenažieri pirmajai lietošanas reizei var tikt sagatavoti desmit minūtēs, bet citiem velosipēda vai tā rāmja stabila piestiprināšana aizņems vairāk laika. Ja velosipēds nav jāpiestiprina pie trenažiera (piemēram, “KICKR BIKE SHIFT” gadījumā), pārliecinieties, ka pats trenažieris ir ērti pielāgojams velosipēdista ķermeņa formām. Īpaši tad, ja ierīci izmantosiet ne tikai jūs, bet arī citi ģimenes locekļi.
  • Budžets. Dažkārt budžets kļūst par noteicošo faktoru un diemžēl liek atmest ar roku visām citām sportiskajām vērtībām. Taču attiecībā uz investīcijām trenažierī ir vērts pakrāt līdzekļus un neizvēlēties ekonomisku variantu, jo tā ir ierīce ilgai lietošanai ikdienā, tāpēc svarīgs ir viss, par ko runājām iepriekš. “Wahoo” iekārtas un risinājumi ir īpaši ar to, ka rada integrālu sportošanas mājās sistēmu, kur ikviena detaļa ir saskaņojama ar kopumu.

Jauniņie tirgū: “KICKR MOVE” un “KICKR BIKESHIFT”

“Wahoo” bieži vien tiek raksturots kā ražotājs, kas definē velotrenažieru nākotni vai nosaka sportošanas mājās tirgus spēles nosacījumus. Iepazīstinot ar “KICKR MOVE” un “KICKR BIKE SHIFT”, “Wahoo” eksperti aicina uz patīkamāku velosportošanas mājās pieredzi nekā jebkad agrāk: 2022. gadā prezentējuši pirmo un līdz šim vienīgo velotrenažieri ar Wi-Fi savienojumu, šobrīd viņi aicina iepazīties ar “KICKR MOVE” – trenažieri, kas piedāvā realitātei pietuvinātāko sajūtu tirgū. Šoreiz “Wahoo” ierastā fiksētā velosipēda stāvokļa vietā ir radījuši atkarībā no velosipēdista kustībām kustošos vairāk nekā 20 cm garu platformu. Integrēta “KICKR MOVE”, šī platforma rada velosipēdistam dabiskas kustības uz priekšu, atpakaļ un uz sāniem iespaidu, tā nodrošinot augstāku komforta līmeni. Integrētas kustīgas platformas funkciju ir iespējams arī atslēgt, tad trenažieris būs piemērots arī kalnu velosipēdiem. Tā radītāji ir parūpējušies arī par iespēju kombinēt trenažieri ar “KICKR CLIMB” piederumu, kas simulē slīpu reljefu. Bet pievienojot “KICKR HEADWIND” viedo ventilatoru, kas pielāgojas jūsu braukšanas ātrumam un sirds ritmam, radīsiet pilnībā jaunu velobraukšanas mājās realitāti – ceļoties augšup kalnā, sajutīsiet vēja pastiprināšanos.

“KICKR BIKE SHIFT” – tas ir viedais mājas velosipēds, kas ir lētāks par savu priekšgājēju “KICKR BIKE”, taču ir saglabājis visas tā labās īpašības. Šo velosipēdu varat pielāgot personīgajām vajadzībām, mainot veselus 5 tā ģeometrijas parametrus – rāmja, sēdekļa un stūres augstumu, kā arī attālumu starp stūri un sēdekli no abām pusēm. Ierīce, kas ir klusāka par visām citām, ļauj precīzi atkārtot jūsu āra velosipēda pārnesumus un parametrus, simulē reljefu, uztur Wi-Fi savienojumu, maksimāli pielāgojas velobraucējam – vēl aizraujošākiem ceļojumiem mājās. Lietojot šo viedo velosipēdu ar regulējama augstuma “KICKR DESK” statīvu, kļūst ērti sekot līdzi virtuālajiem maršrutiem un komunicēt ar “Wahoo” kopienu.

Iespējams, jau esat sapratuši, kā izskatās sportošanas mājās pieredze ar “Wahoo” – acīmredzams, ka “Wahoo” iekārtas un aplikācijas neiztiek cita bez citas. Sakombinējot visu kompleksu, varat radīt tādu velosporta mājās pieredzi, kuru aizmirsušies varat sajaukt ar braukšanu reālā āra maršrutā. Kā apgalvo kompānijas līderis Čips Hokinss,

“Ikvienā “Wahoo” solī slēpjas inovācija. Tieši tāpēc mums ir izdevies mājas velotrenažieru sportu pārcelt jaunā realitātē.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *